Memur Alımı

Demiryolları Sürekli İşçi Alımı 2019 (Başvuru Sayfası)

10.03.2019
243

Demiryolları işçi alımı 2019

Demiryolları Sürekli İşçi Alımı 2019 (Başvuru Sayfası)

Devlet demiryolları işçi alımı, demiryolları işçi alımı, TCDD sürekli işçi alımı ilanları,

Geçtiğimiz ay devlet personel başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda bir çok ilde Devlet demiryolları 356 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilanda başvuru tarihi ve detaylara yer verilmemişti. Devlet demiryolları işçi alımı ilanları için başvurular ne zaman ve nasıl yapılacağı büyük merak konusu olmuştu. Devlet demiryolları farklı kendi bünyesinde istihdam emek üzere farklı kadrolarda bir çok şehirde 09.04.2019 – 15.04.2019 tarihleri arasında işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Demiryolları işçi alımı ilanları için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Şartaları

  • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.
  • Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır
  •  Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır
  • Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir.
  •  İŞKUR’ca bildirilen nihai listede bulunan adayların işgücü talebinin 4 katından fazla olması durumunda, her işgücü talebi için sözlü sınavına katılacak 4 katı asıl aday ile aynı sayıda yedek aday 25.04.2018 tarihinde noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.
  •  Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olup, işe başlatılacak adaylardan;
  • Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. (Tarama testi alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir).
  • Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi bulunacaktır. Ayrıca, Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihara testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-40 dB olmalıdır.) belirtilmiş olacak ve görme/işitme değerlendirme sonuçları sağlık kurulu raporuna eklenmiş olacaktır.
  • Sözlü sınavını kazanan asıl adayların almış oldukları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi ile görme/işitme muayeneleri hakkında istenilen değerlendirme sonuçları bulunmayanlar işe başlatılmayacaktır.
  • TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır

Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.