Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı 2019 ilanları

03.02.2019
85

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı 2019 ilanları

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı 2019 ilanları

2019 yılına girdiğimiz bu ilk günler itibariyle bir çok Bakanlık bünyesinde binlerce kamu personel alımı ilanları yayımlanmaya başlanmıştır. Dışişleri bakanlığı bünyesinde 2019 yılının ilk ayı itibariyle kamu personel alımı yapılacağını açıkladı. Personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanmıştır. Yayımlanan ilanda beş (5) hukuk müşaviri alımı yapılacağı ve tüm detaylara yer verilmiştir. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde alımı yapılacak olan hukuk müşaviri adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve Dışişleri Bakanlığı Sınav Yönetmeliği uyarınca giriş sınavı açılarak Hukuk Müşaviri istihdam edilecektir. açıklamasına yer verilmiştir. Dışişleri Bakanlığı kamu personel (hukuk muşaviri) alımı başvuru şartları ve başvuru kılavuzu makalemizin devamında.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

  • (1) Sınava başvurabilmek için;
  • a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartlarıtaşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir),
  • b) Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK)Başkanlığı tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak,
  • c) 2017,2018 veya 2019 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Sınavı’ndan (YDS/e-YDS) sınava girilen yabancı dilde (İngilizce, Fransızca veya Almanca) en az 80 puan almış olmak gerekmektedir. Puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından 2017, 2018 veya 2019 yıllarında alınan puanların bahsekonuuluslararası dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibariyle ÖSYMtarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır.
  • (d) Belirtilen YDS/e-YDS taban puanını aşmış olmak, sınava katılma hakkını garanti
  • etmemektedir.
  • (2) Giriş sınavına başvuranlar YDS/e-YDS puanlarına göre tek bir liste halinde sıralanacak ve ilk 100 aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Bakanlığın www.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Sınava katılabilecek adaylara ayrıca e-posta ile bildirim yapılacaktır.
  • (3) Sınava katılabilecek adaylara ilişkin duyuruda sınav programına ve sınavın yapılacağı adreslere de yer verilecektir.

Kamu Personel Alımı İlanları İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.