Memur Alımı

E-Devlet Şifremi Unuttum – E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

04.06.2019
25
E-Devlet Şifremi Unuttum – E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

e-Devlet Kapısı’nın kurulması, işletilmesi ve yönetilmesi görev ve sorumluluğu 20/4/2006 tarihli ve 26145 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, 24/3/2006 tarihli ve 2006/10316 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Cumhurbaşkanlığı adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkisine verilmiştir. e-Devlet uygulamaları hayatımıza girdiği ilk gün itibariyle teknolojinin getirmiş olduğu yenilik ve imkanları doğrultusunda devlet ile ilgili tüm işlerimizin yürütülmesi konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetlerden 15 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yararlanabilmektedir. e-Devlet uygulamalarına giriş yapmak için e-Devlet Şifresi almanız gerekiyor. Peki E-Devlet Şifremi Unuttum, e-Devlet Şifresi nasıl alınır? İşte tüm detaylar.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

e-Devlet Kapısı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlaması amacıyla kurulmuş bir internet sitesidir. E devlet üzerinden ile işlem yapmak isteyen vatandaşların, sisteme giriş yapması gereklidir. Bu sisteme giriş yapmanız için öncelikle e-devlet şifresi almanız gerekmektedir. Değerli vatandaşlar e-Devlet şifresi nasıl alınır? sorusu internet üzerinden en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. E-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ilk e-devlet şifrenizi evlilik cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi belgelerden biriyle birlikte ülke içindeki PTT merkezleri ya da müdürlüklerine bizzat müracaat ederek alabilirsiniz. E-Devlet giriş için kullandığınız şifrenizi zaman içinde unuttuysanız veya her hangi bir şekilde giriş yapamıyorsanız e-Devlet resmi sitesi üzerinden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. E-Devlet şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alabilirim? sorusunun cevabı yazımızın devamında.

Not: Değerli vatandaşlar yukarıda bahsettiğimiz gibi internet üzerinden araştırılan e-Devlet Şifresi nasıl alınır? konusu hakkında şuna tekrar değinmekte fayda görüyoruz. e-Devlet şifrenizi şayet ilk defa alacaksanız ise bunun tek yolu size en yakın PTT şubelerine bizzat giderek kimlik ibrazı ile almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi almanın farklı yolu yada yöntemi yoktur hiç bir yerde kimlik bilgilerinizi girerek e-Devlet şifresi almaya çalışmayın.

E-Devlet Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alabilirim?

E-Devlet şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alabilirim? sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. E-Devlet giriş için kullanmış olduğunuz şifrenizi unuttuysanız aşağıda kaleme aldığımız yöntemlerle kolayca e-Devlet şifrenizi oluşturabilirsiniz.

E-Devlet şifremi Unuttum - E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
E-Devlet şifremi Unuttum – E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
  • 1- Daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr’ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
  • 2- Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.
  • 3-İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

E-DEVLET ŞİFRE YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ

E-Devlet Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alabilirim? Görsel Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.