Memur Alımı

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Alımı 2019

27.01.2019
328

Gardiyan Alımı 2019, Gardiyan Alımı ve Şarları 2019, İnfaz Koruma Memuru Alımı 2019

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Alımı 2019

İnfaz Koruma Memuru Alımı, Gardiyan Alımı 2019 yılılında yapılacakmı? Gardiyan Alımı Şartları 2019 neler ? Kaç bin Gardiyan alımı yapılacak?

İşte Detaylar ;

Gardiyan Alımı 2019

İnfaz koruma memuru alımı halk dilinde Gardiyan Alımı 2019 yılında en çok merak edilen konular arasında gelmektedir. Gardiyan olmak isteyen adaylara Müjde niteliğinde açıklama Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi. Bakan Gül ‘ ün ardından bir açıklamada Ceza ve Kevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz dan geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Ceza ve Kevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde 10 bin gardiyan, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen alımı yapılacağını dile getirdi. Bakan Gül yaptığı açıklamada alım tarihi ile ilgili şu anda net bir bilgi vermem doğru olmaz fakat çalışmalarımızı tamamladık yanıtını verdi.

Ceza ve Kevkifevleri Genel Müdür Şaban Yılmaz’ın açıklamaları ise gardiyan, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen alımı yapılacağının altını çizerek mevcut personel sayısına ek olarak 2019 yılı içerisinde 10 bin Kamu Personel alımı yapılacağını dile getirdi. CTE genel müdürü Şaban Yılmaz yaptığı açıklamada uzman personel de alınacağına dikkat çekti. Uzman personel kadroları ise psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı, öğretmen gibi unvanlardan oluşuyor diyerek açıklama yaptı.

Değerli Adaylar devletmemurualimlari.com olarak sizlere en doğru ve güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiler neticesinde sizleri her türlü gelişmeden haberdar edeceğimizi bilmenizi isteriz. Bizi Takipte kalın.

Gardiyan Alımı Şartları 2019

Türk Vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Adli sicil kaydı olmaması,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

KPSS en az 70 puan almış olmak

Merkezi sınavın (KPSS-2017) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1982 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11/06/2018 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.