Memur Alımı

İş Bankası Personel Alımı ve Banka Sınavları 2019

09.02.2019
330

İş Bankası Personel Alımı ve Banka Sınavları 2019

İş Bankası Personel Alımı ve Banka Sınavları 2019

İş Bankası personel alımı ve banka sınavları ne zaman başlayacak? 2019 yılına girdiğimiz bu ilk günlerde bankacılık sektöründe yer almak isteyen binlerce kişi tarafından en fazla araştırılan konular arasında yer almakta. İş Bankası personel alımı ve banka sıvaları ile ile ilgi tüm detayları sizler için derledik.

İş Bankasının büyülü ve ayrıcalıklı dünyasında yer almak isteyen adayların başvuru şekli ve süreci ile ilgili izlenmesi gereken tüm detayları sizlere aktarmaya çalışacağız. Değerli adaylar öncelikle şunu belirmekte fayda görüyoruz. İş Bankası personel alımı ilanlarını kendi resmi sitesi insan kaynakları sayfası üzerinden yayınlamaktadır. Banka tarafından yayınlanan ilanlara başvuru yapabilmek için insan kaynakları sayfasına giriş yaparak üye olmanız ve öz geçmiş oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri sonunda İş Bankası tarafından yayımlanan ve kendinize uygun gördüğünüz ilanlara kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Bankacılık dünyasına giriş yapmak için mezun olmak şart değil İş Bankası üniversite 3. sınıf öğrencileri içinde masterclass staj programı kapsamında eğitim aldıktan sonra banka bünyesinde yerinizi alabilirsiniz. Peki İş Bankası alım yapılan pozisyonlar ve işe Alım Süreçleri nasıl işliyor? İşte detaylar.

İş Bankası İşe Alım Süreçleri

  • Bankamızda göreve başlayacak çalışanlar, işe alım aşamasında her pozisyon özelinde farklı değerlendirme araçlarına tabi tutulmaktadır. İşe alımda kullanılan tüm araçlar uluslararası standartlarda olup yetkili kurumlarca geçerlilik ve güvenilirlikleri kanıtlanmıştır.
  • Mesleki Bilgi Testi: Adaylarımızı mesleki bilgi alanında ölçmek için online ya da offline sınav uygulanır.
  • Genel Yetenek Testi: Adaylarımızı sayısal-sözel yetenek vb. konularda ölçmek için online ya da offline genel yetenek testi uygulanır.
  • Türkçe Yeterlilik Sınavı: Adaylarımızın dil bilgisi, kompozisyon yazma ve yazılı ifade yetkinliklerini ölçebilmek için uygulanır.
  • Değerlendirme Merkezi Uygulamaları: Adayların güçlü ve gelişime açık yönlerinin tarafsız şekilde saptamak için kullanılır. Bu uygulamalar adayların performansını yapılandırılmış iş simülasyonlarıyla gözlemleme olanağı sağlar ve adayın görevinde nasıl performans göstereceği konusunda bilgi verir.
  • Yetkinlik Bazlı Mülakatlar: Yetkinlik bazlı mülakatlar, yapılandırılmış mülakatlar olup, adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar vb. kanıtlardan yola çıkarak, gelecekteki performansının değerlendirilmesini sağlar.
  • Panel Mülakatlar: Teknik mülakat veya klasik mülakat şeklinde gerçekleşen, en az iki kişinin katıldığı ve Bankamızda çalışmak için aranan temel yetkinliklerin sorgulandığı mülakat türüdür.
  • Mesleki Kişilik Envanterleri: Adayların kendi yetkinliklerini nasıl değerlendirdiklerini, davranış ve eğilimleri ile ilgili soruları yanıtlayarak aktardıkları değerlendirme aracıdır.
  • Yabancı Dil Belgesi: Yabancı dil belgesi gerektiren pozisyonlarda, adaylarımızın aşağıdaki yabancı dil belgelerinden birini ibraz etmeleri gerekmektedir.

İş Bankası personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Müfettiş Yardımcısı: Müfettiş Yardımcısı pozisyonundaki çalışanlarımız Yönetim Kurulu adına, Genel Müdürlük Bölümlerimizde, yurtiçi/yurtdışı şubelerde, Bankanın denetimi altındaki kuruluş ve işletmelerde, teftiş, soruşturma ve incelemeler yapar.

Uzman Yardımcısı: Uzman Yardımcısı pozisyonundaki çalışanlarımız, Genel Müdürlük Bölümlerimizde ve Kurumsal Şubelerde, görev yaptığı birimin faaliyetlerini Banka mevzuatı çerçevesinde takip eder, uygular ve geliştirir. Yönetici adayı (MT) olarak yetiştirilen uzman yardımcıları, uzmanlık alanlarında aldıkları pek çok kurum içi ve dışı eğitimle çalışma alanlarında profesyonellik kazanırlar.

Memur: Memur pozisyonundaki çalışanlarımız, Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerimizde temel bankacılık hizmeti ve bu hizmetlerin yerine getirilmesinde destek olan görevleri yerine getirir. Şubelerde gişe işlemleri ve operasyonel işlemlerde görev almanın yanı sıra performanslarına ve bulundukları şubelerdeki kadro imkânlarına göre satış, kambiyo, sorunlu kredilerin takibi gibi alanlarda da görev yapabilir.

Sistem Uzmanı: iş zekâsı, veri analitiği, veri ambarı ve büyük veri altyapılarının yönetimi,test otomasyon, performans test, test ortamları ve test verisi yönetimi,bilgi güvenliği, risk ve uyum konularının yasalar, mevzuatlar ve uluslararası standartlar çerçevesinde yönetimi,ana sistem, sunucu (Unix, Linux, Windows Server, VMware), veri depolama, yedekleme altyapılarının yönetimi,uygulama sunucuları (WebSphere, IIS, Sharepoint), veri tabanlarının (Oracle, DB2, MS SQL, IMS), İletişim ağlarının (WAN, LAN, VoIP, IP Telephony) yönetimi,altyapı, uygulama ve veri mimarisi yönetimi ve proje yönetimialanlarında görev yapar.

Sistem Destek Uzmanı: Sistem Destek Uzmanı pozisyonundaki çalışanlarımız, Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde test yönetiminde, kurumsal ve yasal süreçlerin raporlanmasında, kalite ve süreç yönetiminde, Bilgi Teknolojileri Bölümü’nün finans ve insan kaynakları süreçlerinde, satın alma ve kontrat hazırlama süreçlerinde ve Bilgi Teknolojileri Yardım Masası Süreçlerinde görev yapar.

Takip Memuru: Bankamız hukuk müşavirliği ve müşavirliğe bağlı bölge teşkilatında; hukuksal işlemlerin iç ve dış evrak takibini yapar; noter, adliye, ticaret odası, tapu daireleri ve diğer kamu kuruluşları ile ilgili işleri yürütürler.

İhtisas Elemanı: Avukat, mimar, mühendis gibi pozisyonlarda istihdam edilen çalışanlarımızdır.

Özel Güvenlik Görevlisi: Özel Güvenlik Görevlisi pozisyonundaki çalışanlarımız Şubelerimizde ve Genel Müdürlüğümüzde silahlı özel güvenlik görevini yerine getirir. Bu pozisyonda en az lise veya ticaret meslek lisesi mezunu olma şartı bulunmaktadır.

Şoför: Makam şoförü ve para nakil aracı şoförü olarak istihdam edilen çalışanlarımızdır. Bu pozisyonda en az lise veya ticaret meslek lisesi mezunu olma şartı bulunmaktadır.

İş Bankası insan kaynakları başvuru sayfası için linki arama çubuğuna yapıştırmanız yeterli olacaktır. https://www.isbank.com.tr/TR/hakkimizda/insan-kaynaklari/Sayfalar/insan-kaynaklari.aspx

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.