Memur Alımı

İŞKUR 46 Bin Personel Alımı 2019

İŞKUR 46 Bin Personel Alımı 2019

İŞKUR 46 bin personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İŞKUR iş ilanları sayfasında farklı meslek dallarında iş ılanı yayımladı. Değerli vatandaşlar bu rakamlar hayali veya uydurma rakamlar değildir. Makalemizin en son kısmında verdiğimiz linkte bütün iş ilanlarını görebilirsiniz. Ülkemizde her yaşta iş arayan birçok vatandaşa büyük imkan sağlayan İŞKUR’da farklı meslek ve branşlar da binlerce açık iş ilanı pozisyonu yer almakta. Kendi dallarına göre başvuruda bulunabilen vatandaşlar, İŞKUR iş ilanları aracılığıyla nasıl başvuru gerçekleştireceklerini merak ediyor. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sizlere bu yazımızda devletmemurualimlari.com olarak yapmanız gereken işlemleri detaylıca kalme aldık.

Kamu Kurumları veya Özel Sektör Firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister internet Şubesi veya en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettirdikten sonra yine İnternet Şubesini kullanarak; Kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, İŞKUR üzeriden sadece yurt içi değil yurt dışı ilanlarınada boşvuru yapılabilmektedir. Çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler, Bilgi sahibi olmak istedikleri memur ilanları vb. gibi yukarıdaki kapsamın dışında kalan diğer iş ilanlarına ulaşabilirler.

İŞKUR İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İş arayanlar vatandaşlar ister İŞKUR’un internet sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvuru yapabilirler.

İş arayanlar İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor.

Yurtiçi ve yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor ayrıca işverenlerle doğrudan iletişime geçebiliyor.

İŞKUR.İŞ İLANLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Benzer İlanlar   

Kamu Personel Alım İlanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.