Memur Alımı

Jöh Alımı 2019 – Jöh Başvuru Şartları

18.01.2019
325

jöh alımı
lise mezunu jöh alımı 2019

Jöh Alımı 2019 – Jöh Başvuru Şartları

Jöh Alımı 2019 Ne Zaman Jöh Başvuru Şartları,Jöh Alımı 2019, Jöh Alım Şartları 2019, kaç bin Jöh alımı ne zaman yapılacak, Lise mezunu Jöh alımı 2019 ne zaman?

Jandarma genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacak. Alımların JÖH, JOPER ve JÖAK sınıflarında yapılması beklenmektedir. JÖH Adaylarının bu açıklamaların ardından JÖH alım şartlarını araştırmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamada her yıl Jandarma genel Komutanlığı içeriğinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı dile getirmiş ti.  Bu kapsamda alımlar ile ilgili tüm detayları devletmemurualımları.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

Milli Savunma Bakanlığı – Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Jandarma genel Komutanlığı içeriğinde görevlendirilmek üzere 25 bin JÖH, JÖAK ve JOPER alımı yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından daha önce yapılan açıklamalarda Jandarma genel Komutanlığı (JGK) içeriğinde her sene 25 bin jandarma alımı uygulanacağını belirtmişti. Jöh alımları 2019 yılında yapılacağı duyuruldu Fakat yetkili ağızlardan net bir tarih verilmedi. Ancak geçmiş yıllara bakacak olursak Jöh alımları 2019 yılında Nisan,Mayıs ayları içerisinde yapılması bekleniyor. Bu açıklamalar çerçevesinde alınacak personellerin en az lise mezunu olan adaylar arasından alınacağı öngörülüyor . İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu doğrultuda jandarma alımı ile ilgili uygulanan bildirimde  “2021 yılına kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016 yılından bugüne kadar 42 bin 174 eksper jandarma alımı yaptık, toplam sayımız 195 bine kadar ulaştı. Her sene 25 bin jandarma alımı gerçekleştireceğiz ve profesyonelliğe geçiş sürecini böylece  tamamlayacağız. Kıyı güvenlikte de geride bıraktığımız sene aşağı yukarı 647 personel alımı yaptık.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

JÖH Başvurular Ne Zaman Yapılıyor?

Jandarma Özel Harekat timleri veya birimlerinde görev almak isteyen adaylar, askerliğini bitirmeden 6 ay öncesinde başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Jandarma Özel Harekat timleri alımları için adayların jandarma personeli olması gerekmektedir. Subay, Astsubay, Uzman Jandarma gibi görevleri yapan kişiler Jandarma Özel Harekat timi başvurusunda bulunabilmektedir.
Başvurulara kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmakla birlikte, adayların durumuna bağlı olarak geri dönüş yapılmaktadır. Başvuruları onaylanan adaylar mülakatlara katılma hakkına sahip olacaklardır. Aranan şartları sağlayan adaylar, JÖH eğitimlerine tabii tutulacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı, JÖH alımlarını sınırlı tutmamakta. Aynı zamanda dışarıdan alımlar da yapabilmektedir. Fakat bunun için duyuruların takip edilmesi gerekmekle birlikte, alımlar için düzenlenen sınavların ve mülakat tarihlerine göre hareket edilmelidir. Sınav, mülakat ve eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylar JÖH birimlerindeki açıklara bağlı olarak göreve başlayacaktır. Değerli adaylar merak ettiğiniz tüm soruları bizimle yorum bölümünden paylaşarak cevap alabilirsiniz.

       Jöh Alımı 2019 İçin Benzer İlanlar

Başvurularda Aranan Şartlar Nelerdir?

 • T.C. vatandaşı ve erkek olması gerekmektedir.
 • En az lise veya dengi bir öğretim kurumundan mezun olmalıdır.
 • 21-27 yaş aralığında olmalıdır.
 • Bireyler daha önce sözleşmeli er veya erbaş olarak en az 3 yıl görev yapmış olmalı ve 29 yaşını doldurmamış olmalıdır.
 • Jandarma Genel Komutanlığı’nın düzenlediği sınavlardan yeterli puanın alınması halinde sağlık raporu alınmalıdır.
 • Adaylar en az 1.64 boyunda olmalı ve obezite hastası olmamalıdır.
 • Kişinin askeri öğrenciliğe devam ediyor olması ve yapılan güvenlik soruşturmasında herhangi bir sorun çıkmamalıdır.
 • Adayların vücut yapılarının düzgün olması gerekmekle birlikte, fiziki durumda herhangi bir sorun veya şekil bozukluğu bulunmamalıdır.
 • Görme veya işitme engeli bulunan, lens veya işitme cihazı kullanan kişiler JÖH başvurularında bulunamamaktadır.
 • Adaylar Türkçe’ye hakim olmalı ve kekemelik gibi konuşma engeli olmamalıdır.
 • Askerlik görevi yerine getirilirken, emre itaatsizlik, mukavemet ve amire taarruz gibi suçları işleyenler başvuruda bulunamaz.
 • Aynı zamanda yasadışı faaliyetlerde bulunan, ırza geçmek, sarkıntılık vb. yüz kızartıcı suçlarda bulunulmaması gerekir.
 • Devlete karşı işlenen basit olsun olmasın hangi suçu işlemiş olursa olsun eğer bu suçtan hüküm giymiş ise başvuruları reddedilecektir.
 • Taksirli suçlar dışındaki herhangi bir suçtan askeri mahkemeler tarafından ceza almış ve 30    günden fazla hüküm giymiş olanlar başvuruda bulunamaz.
 • Altı aydan daha uzun süreyle cezaya mahkum olanlar ve TSK aleyhinde faaliyetler içerisinde olmama şartları aranmaktadır.
 • Adaylar, askerliği gölgeleyecek, yasadışı siyasi eylemlerde bulunmuş veya görüşleri benimsememelidir.

ÖNEMLİ NOT: Geçtiğimiz yıllarda JÖH alımlarıyla ilgili aranan şartlar yukarıda yer aldığı gibidir. Ancak bu koşullarda yer alan bazı maddelerin yeni alımlarda değişkenlik gösterebileceği bilinmelidir. Uzman erbaşlık başvurularında bulunmak isteyen kişilerin ise askerlik hizmetiyle ilgili hükümleri yerine getirmesi gerekmiyor. Hali hazırda askerlik görevini yerine getirenler de bu görev için başvuruda bulunabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.