Memur Alımı

Kamu Personeli Alımı İlanları

19.02.2019
202

Kamu Personeli Alımı

Kamu Personeli Alımı İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek için kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık bünyesinde 13 bilişim personeli alımı ilanı devlet personel başkanlığı tarafından yayınlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 13 bilişim kamu personeli alımı için açılan kadrolar, başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar, başvuru kılavuzu ve başvuru sayfası yazımızın devamında. İşte tüm detaylar.

Genel Şartlar

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanun’a tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

f) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Memur Alımı (HSYK Sürekli İşçi Alımı)

Engelli Personel Alımı 2019 (Engelli İşçi Alımı)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.