Memur Alımı

Merkez Bankası Kamu Personel Alımı 2019

03.03.2019
186

Merkez Bankası Personel Alımı 2019

Merkez Bankası Kamu Personel Alımı 2019

Merkez Bankası Ankara ve İstanbul’da denetçi yardımcısı pozisyonunda toplamda 10 (on) kamu (banka) personel alımı için resmi sitesi üzerinden başvuru sayfası yayınlamıştır. Merkez bankası personel alımı 2019 ilanları için başvuru yapacak adayların en az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olması şartı aranmaktadır. İşte tüm detaylar.

Başvuru Şartları

 • 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
 • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e
 • DENETÇİ YARDIMCISI/2019 2
 •  Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak.
 • KPSS, ALES, GRE ve GMAT puanlarına göre aşağıdaki ALES Sınavı Eşdeğerlik Tablosu esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 100 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) yazılı meslek sınavına çağrılacaktır.
 • 2. Yazılı Meslek Sınavı (27 – 28 Nisan 2019)
 • Yazılı meslek sınavı ekonomi, maliye, hukuk, muhasebe-denetim ve para-banka alanlarından klasik yöntemle Ankara’da yapılacaktır.
 • Denetçi Yardımcılığı yazılı meslek sınavı ortalaması (5 alanın puanları eşit ağırlığa sahip olacaktır) 60 puan ve üzerinde olan ilk 30 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) komisyon mülakatınaçağrılacaktır.
 • DENETÇİ YARDIMCISI/2019 3
 • 3. Kişilik ve Yetkinlik Testleri (7 – 9 Mayıs 2019) Komisyon mülakatı öncesinde, adaylara elektronik posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri uygulanacaktır.
 • 4. Komisyon Mülakatı (14 – 16 Mayıs 2019) Komisyon mülakatında adaylar güncel sosyo-ekonomik konular ile mesleğin gerektirdiği konulara hâkimiyet yönünden değerlendirilecek, değerlendirme her bir komisyon üyesi tarafından 100 tam puan üzerinden yapılacak ve verilen puanların ortalaması alınarak adayın mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 puan ve üzerinde olan her aday için 100 tam puan üzerinden verilen yazılı meslek sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır. Aday başarı puanı sıralamasına göre belirlenen sayıdaki aday başarılı olmuş sayılacaktır.

Başvuru Sayfası için Tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı 2019 İlanları

Merkez Bankası 10 Ekonomist Kamu Personel Alımı İlanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.