Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Erkek ve Bayan Muvazzaf Astsubay Alımı 2019 İlanı

08.02.2019
345

Erkek ve Bayan astsubay alımı 2019 ilanları

Milli Savunma Bakanlığı Erkek ve Bayan Muvazzaf Astsubay Alımı 2019 İlanı

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden 2019 yılı erkek ve bayan Muvazzaf Astsubay alımı ilanı yayımladı. Dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımı (2019) temini için yayımlanan duyuruda ikmal, maliye ve personel sınıflarında alım yapılacağı açıklanmıştır. Astsubay alımı başvuru şartları, bayan astsubay alımı başvuru şartları neler? Astsubay alımı başvuru tarihi gibi tüm detaylar makalemizde.

Muvazzaf Astsubay alımı şartları 2019

  • 1.    Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Muvazzaf Astsubay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 06 Şubat 2019 – 28 Mart 2019 tarihlerinde yapılacaktır.
  • 2.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
  • 3.    Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Bando tercihi olanlar) sınavları 06 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır. Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara, 07 Şubat 2019 tarihinde seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.
  • 4.    Deniz Piyade, Hava Piyade [Personel Kurtarma/Arama Kurtarma İhtisaslı Personel (AKİP)], Harita Teknisyeni ve Bando tercihi olan adaylar tercih ettikleri sınıfın özelliğine göre ayrıca Başvuru Kılavuzunda belirtilen ilave sınavlara da gireceklerdir. Belirtilen tarihlerde sınavlara gelmeyen adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.
  • 5.    Erkek adaylarda; başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar (başvuru sayısı kontenjanın 20 katının altında olduğundan), bayan adaylarda; sınıf bazında kontenjanların 20 katı kadar aday KPSS P3 ve KPSS P93 puanlarına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Sınıf bazında bayan adayların sınav çağrısı için belirlenen baraj puanları tabloda belirtilmiştir.

Bayan Muvazzaf Astsubay Alımı Şartları 2019

Değerli bayan astsubay adayları başvuru şartları aday sayısı farklı olduğu açıklanmıştır.

bayan adaylarda; sınıf bazında kontenjanların 20 katı kadar aday KPSS P3 ve KPSS P93 puanlarına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Sınıf bazında bayan adayların sınav çağrısı için belirlenen baraj puanları tabloda belirtilmiştir.


Muvazzaf Astsubay Alımı Başvuru Tarihi

Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Muvazzaf Astsubay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 06 Şubat 2019 – 28 Mart 2019 tarihlerinde yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı erkek ve bayan muvazzaf astsubay alımı başvuru sayfası için tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.