Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Personel Alımı 2019 – Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı

14.04.2019
324
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Personel Alımı 2019 – Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) personel alımı 2019 hakkında yapılan haberlere istinaden bir duyuru yayımlamıştır. Bir çok haber sitesi tarafından yapılan OGM memur alımı haberleri sonucunda kamuoyunda oluşan beklentiler neticesinde resmi makamlarca yazılı bir duyuru yayımlanmıştır. Tarım ve Orman Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlanan ilanda OGM bünyesinde 1.200 Mühendis, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, Memur 800, 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 bin (5000)memur ve personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. OGM personel , memur alımı 2019 duyurusu için tüm detaylar yazımızın devamında.

Orman Genel Müdürlüğü Mühendis Alımı 2019

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) personel alımı için yapılan duyuruda bin 200 mühendis alımı yapılacağı duyurulmuştur. OGM mühendis alımı için açıklamada 2018 yılında yapılan KPSS puanı ile Uygulama ve Sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar arasından alım yapılacaktır.

Orman Genele Müdürlüğü tarafından 1200 mühendis alımı için yapılan açılama ise şu şekilde; “31.10.1985 Tarihli ve 3234 sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun Ek 1 inci Maddesine istinaden “Orman muhafaza memuru ve orman mühendisi olarak atanacaklar, ilgili mevzuatı uyarınca yapılan merkezi sınav sonucuna göre, atanacak kadro sayısının dört katına kadar çağrılacak adaylar arasından sınav komisyonlarınca yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre belirlenir. Bu maddenin uygulanması ile ilgili usul ve esaslar Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan yönetmelikle belirlenir.” hükmü çerçevesinde 2018 yılında yapılan KPSS puanı ile Uygulama ve Sözlü sınav sonucunda başarılı olanlardan; “

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Orman Muhafaza Memuru Alımı 2019

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 2019 yılında 2700 orman muhafaza memuru alımı yapılacaktır. Orman muhafaza memuru alımı 2018 yılında yapılan KPSS puanı ile Uygulama ve Sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar adaylar arasından alınacaktır. Orman Genele Müdürlüğü (OGM) orman muhafaza memuru alımı için yapılan açıklama;

“31.10.1985 Tarihli ve 3234 sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun Ek 1 inci Maddesine istinaden “Orman muhafaza memuru ve orman mühendisi olarak atanacaklar, ilgili mevzuatı uyarınca yapılan merkezi sınav sonucuna göre, atanacak kadro sayısının dört katına kadar çağrılacak adaylar arasından sınav komisyonlarınca yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre belirlenir. Bu maddenin uygulanması ile ilgili usul ve esaslar Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan yönetmelikle belirlenir.” hükmü çerçevesinde 2018 yılında yapılan KPSS puanı ile Uygulama ve Sözlü sınav sonucunda başarılı olanlardan”

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2019

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı 2019 için yapılan duyuruda ise kurum bünyesinde toplamda 800 memur alımı yapılacaktır. Söz konusu Orman Genel Müdürlüğü personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Orman Genel Müdürlüğü Şoför Alımı 2019

Orman Genel Müdürlüğü şoför alımı 2019 ilanı için yapılan duyuruda toplamda 300 şoför alımı yapılacağı açıklanmıştır. OGM Şoför alımı ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Benzer İlanlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.