Memur Alımı

POMEM Polis Alım Yaş Şartı 2019 (Polis alımı 2019)

20.01.2019
168
POMEM Polis Alım Yaş Şartı 2019 (Polis alımı 2019)

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 24. Dönem POMEM kapsamında polis alımı yapılacak. POMEM polis alımı kapsamında başvuru işlemleri ve genel şartlar adaylar tarafından araştırılıyor. İşte bu konu hakkındaki tüm detaylar…

 Ülkemizde Polis olma hayali kuran yüzbinlerce gence Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’den müjde gibi paylaşım geldi. Sosyal medya platformu olan Twitter hesabından Vatan Aşkı Yaşa Takılmamalı ifadeleri ile birlikte polislik yaş şartının 32 olması yönünde paylaşım yapan MHP‘li Arzu Erdem polis adaylarından büyük ilgi gördü. 

MHP’li Arzu Erdem yaptığı sosyal medya paylaşımında “Lise mezuniyetini, 1 Ocak Engelini, Askerlik Şartını, Bayan Alımını, Hepatit B Taşıyıcılarının Alımını BAŞARDIK! Şimdi ise sırada Yaş sınırının 32 ‘ye yükseltilmesi var bu konuda da çalışmalarımız sürecektir. #32YaşPolisOlmakİstiyor” ifadelerine yer verdi..

Polis olmak isteyen adaylarda Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilİ Arzu Erdem‘in başlattığı etikete destek vererek taleplerini dile getirdiler. 

POLİS OLMA YAŞI 32 OLSUN

Polis Alım Yaş Şartı 2019 yılında 32 olmalı açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’ e ülkemiz gençleri tarafından büyük ölçüde destek görmekte. Polis olma yaş sınırına takılan Polis adayları için oldukça umut verici bir açıklamalar da bulunan Millet Vekli ERDEM’e sosyal medya üzerinden verilen destek her geçen gün çığ gibi büyüyor. Hükümet kanadının bu istek ve taleplere ise duyarsız kalmayacağı ön görülüyor. Konu ile lakalı her türlü bilgi ve gelişmenin an be an takipçisi olduğumuzu bilmenizi isteriz. Değerli Polis Olma adayları merak ettiğiniz tüm konuları bizimle paylaşarak bilgi alabilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

POMEM ALIM TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan polis alımları hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev almak isteyen gençler merakla ’24. Dönem POMEM sınavı ne zaman?’ sorusuna yanıt arıyor.

Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireylerin merakla beklediği süreç hakkında henüz bir açıklama yok ancak, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Döneme dair sürecin bitmesinin ardından başlayacağı tahmin ediliyor. 24. Dönem POMEM polis alımları hakkında resmi bir açıklama yapıldığı takdirde devletmemurualimlari.com adresinde paylaşacağız.

35 Bin Polis Alımı Yapılacak

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında; 2018 yılı içinde 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etti. İçişleri Bakanı Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda Bayan PÖH alımı yapılacağını da açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. POMEM, Polis olma şartları da sizlerle paylaştık.

POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019

POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019 POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019 POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019 POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019 POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019 POMEM POLİS OLMA GENEL ŞARTLARI  2019

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak; Yeni Şafak Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamalarda bekçi ve polis alımlarına değindi. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye mensup olduğu için meslekten ihraç edilenlere ve Polis Akademisi’nin yeni alımlarına değinen Yılmaz Çolak ihraçlardan doğan boşluğu tamamlamakta Polis Akademisi’nin rolünün önemini de vurguladı.

5 Temmuz darbe girişiminin ardından en fazla ihraç Emniyet teşkilatında yaşandı. Buna göre, FETÖ ile irtibatı tespit edilen 12 bini amir olmak üzere 32 bin civarında personel ihraç edildi. 3 bin kişi ise hala açıkta. Polis Akademisi, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından FETÖ ile mücadele sürecinde teşkilatı yeniden ayağa kaldıran devrim niteliğinde icraatlara imza atarken, bu süreçte çok sayıda amir ve polis memuru yetiştirip teşkilat saflarına kattı. Akademinin özellikle 17-25 Aralık’tan sonra yaptığı alımlar, teşkilatın, 15 Temmuz darbe girişimine direnç göstermesinin temelini oluşturdu.

BENZER KONULAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.