Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı 2019 İlanları – MSB Personel Temin

03.02.2019
226

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı 2019 İlanları (Uzman Erbaş Alımı Şartları)

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı 2019 İlanları – MSB Personel Temin

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı yapılacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2019 kapsamında istihdam edilecekleri sınıflar ise; “muhafız, şoför, sıhhiye ve kurbağa adam” olarak duyurulmuştur. Uzman erbaş alımı için başvuruları https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu bu adres üzerinden yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2019 ilanı için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar ve tüm detaylar yazımızın devamında.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Başvuru Tarihi

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için yayımlanan ilanda yer alan detaylara göre uzman erbaş alımı başvuruları 13 Mayıs 2019 tarihi itibari ile başlamış olup 23 Mayıs 2019 tarihinde sona erecektir.

Uzman Erbaş Alımı İçin Görsel Kadro Dağılımı

Uzman Erbaş Alımı 2019

Uzman Erbaş Alımı İlan Detayları

Başvuru Şartları

 • 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 • 2. En az lise mezunu olmak.
 • 3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
 • 4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.
 • 5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
 • 6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
 • 7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
 • 8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
 • 9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
 • 10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.
 • 11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Mayıs 2019) diğer şartları taşıyor olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İletişim Hattı

İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

Başvuru Kılavuzu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.