Memur Alımı

Soyağacı Sorgulama – Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

05.06.2019
28
Soyağacı Sorgulama – Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Soyağacı SorgulamaAlt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır? İşte tüm detayları ile soyağacı sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet üzerinden verilen hizmetler arasına yeni eklenen soyağacı sorgulama hizmeti son zamanların en çok ilgi çeken uygulamaları arasına girdi. Bu uygulamanın hizmete başlamasından itibaren milyonlarca vatandaş soyağacı sorgulama işlemi için e-Devlet üzeride bulunan alt-üst soy bilgisi sorgulama işlemi yaparak ailesinin geçmişine dair merak edilen bilgilere ulaşmışlardır.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama (Soyağacı Sorgulama) Nasıl Yapılır?

Alt-üst soy bilgisi sorgulama (Soyağacı Sorgulama) nasıl yapılır? konusu siz değerli ziyaretçilerimiz için yazılı ve görsel olarak en basit ve anlaşılır şekilde kaleme aldık. Soyağacı sorgulama için öncelikle e-Devlet giriş bölümünden giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet şifreniz yoksa veya unuttuysanız E-Devlet Şifremi UnuttumE-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? başlıklı yazımıza bakmanızı tavsiye ediyoruz.

1– Öncelikle e-Devlet resmi internet sitesi https://www.turkiye.gov.tr adresine tıklayarak, açılan sayfada TC kimlik ve şifre bölümüne istenilen bilgileri yazarak giriş yapınız.

2E-Devlet’e  giriş yaptıktan sonra açılan sayfadaki arama bölümüne “Soyağacı” kelimesini yazarak arama yapın.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama - Soyağacı Sorgulama

3- “Soyağacı” kelimesini arattıktan sonra açılan sayfada yer alan “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü/Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” bölümüne tıklayınız.

4- Bu işlemleri yaptıktan sonra açılan sayfada ailenize ait olan soyağacı sorgulama işleminizi tamamlamış ve bilgilerinize ulaşmış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.