Memur Alımı

TEDAŞ Personel Alımı 2019 – TEDAŞ İşçi alımı İlanları

12.02.2019
267

TEDAŞ Personel Alımı 2019 – TEDAŞ İşçi alımı İlanları

TEDAŞ Personel Alımı 2019 – TEDAŞ İşçi alımı İlanları

TEDAŞ personel alımı 2019, TEDAŞ personel alımı, TEDAŞ iş ilanları, TEDAŞ işçi alımı 2019

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı sınavı yapılacağını duyurdu. TEDAŞ Genel Müdürlüğü bünyesinde personel alımı ilanı devlet personel başkanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanmıştır. TEDAŞ personel ve işçi alımı 2019 ilanlarına bir yenisini daha ekledi son yayınlanan ilan duyurusu ise şu şekilde; Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere, Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfından, 8. dereceli 10 (on) adet müfettiş yardımcısı kadrosuna açıktan atama yapmak amacıyla, TEDAŞ Teftiş Kurulu Yönetmeliği hükümlerine göre müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacaktır. TEDAŞ Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı şartları başvuru tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında. İşte detaylar.

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılabilme Şartları

 • ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 75 (yetmiş beş) ve daha yüksek puan almış olmak ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puandan başlanarak yapılan sıralamaya göre ilk 200 (iki yüz) kişi içinde bulunmak (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü yazılı sınava çağrılacaktır).
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı olan genel şartları taşımak.
 • 01/01/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir).
 • En az dört yıllık eğitim veren yükseköğrenim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.
 • TEDAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamak.
 • Aday formu ile birlikte istenilen belgeleri süresi içinde “II-SINAV BAŞVURUSU” bölümünde belirtilen adrese ulaştırmış olmak.

TEDAŞ Personel Alımı 2019 Sınav Başvurusu

 • Giriş sınavına katılmak için başvurular 15/02/2019 tarihinde başlayacak olup, 15/03/2019 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir.
 • Başvurular, TEDAŞ Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.tedas.gov.tr) yayımlanan başvuru formu doldurularak gerekli diğer belgelerle birlikte “TEDAŞ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2 Kat:13 06520 Balgat-Çankaya/ANKARA” adresine şahsen veya posta ile yapılabilir.
 • Bu tarihten sonra yapılan başvurular, postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı bu tarihten sonra ulaşan başvurularile eksik veya geçersiz belgelerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yazılı Sınavın Tarihi ve Yeri

 • (1) Yazılı Sınav, Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezince (ANKÜSEM) 21/04/2019 Pazar günü 10:00 – 12.30 saatleri arasında (150 dakika) tek oturum halinde, Ankara’da yapılacaktır. Sınavın başlamasını izleyen ilk 15 dakikadan sonra binaya gelen hiçbir aday sınava alınmayacaktır.
 • (2) Adayların sınava gireceği gün, saat ve yer “Adaylık Belgesinde” belirtilecektir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.